Ana Sayfa Bağlantılar Biz Kimiz İletişim
ANA SAYFA
   Model Şehirler Avrupa-Amerika
14 November 2019

Yazar : Erdoğan Bayraktar
Yayın evi :SON ÇAĞ YAYINLARI

Hayatının önemli bir kısmını gayrimenkul geliştirme, konut sektörü ve yerleşim birimleri üretimine adamış bir mühendis olarak önce KİPTAŞ’ta, daha sonra TOKİ’de ve son olarak da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda mesai arkadaşlarımla beraber kaliteli altyapıya sahip, sosyal donatı açısından zengin, temiz ve sağlıklı yerleşimler kurulması için özverili ve uzun soluklu birçok çalışma yaptık. »

Kollektif
LİTERATÜR – DERS KİTAPLARI »

   Mimar Gözüyle Gelibolu
16 October 2019

Yazarlar: Nevnihal Erdoğan – Hikmet Temel Akarsu
Yayınevi :Verita »

Dr. Mine Tanaç Zeren
YALIN YAYINCILIK »

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, mimarlık meslek ortamına farklı yönleriyle katkı yapmış, iz bırakmış meslek büyüklerimizle sürdürülen yayın çalışmalarına devam ediyor. “Mimarlar Odası Tarihinden Portreler” dizisi kapsamında gerçekleştirilen sözlü tarih görüşmelerinde meslektaşlarımızın yaşamlarından aktarabildiklerinin, belgeler ve görsellerle birlikte derlenmesi, kitaplaştırılması amaçlanıyor.

»

Yıldırım Yavuz
TMOBB Mimarlar Odası Yayınları »

   DURAN HER ŞEY HAREKET EDİYOR
2 September 2019

Yazar : ATİLLA YÜCEL

Yayın Evi : ARKETON

 

Atilla Yücel’in Duran Her Şey Hareket Ediyor başlıklı kitabı, Arketon yayınları’nın ilk kitabı olarak pek yakında raflarda… »

   Mimarlık Göstergebilimi
26 August 2019

Yazar: Umberto Eco
Yayınevi : Daimon »

YAZAR: Savaş Yıldırım

Yayınevi :Sonçağ Yayınları

 

Bu çalışmada, Osmanlı Beyliği’nin kuruluşundan, İstanbul’un fethine kadarki dönemde inşa edilmiş mimari eserlerin çini süslemeleri malzeme, teknik, motif ve kompozisyon özellikleriyle ayrıntılı biçimde ele alınmakta ve Türk çini sanatındaki yeri ortaya konmaktadır.

»

Osmanlı İmparatorluğu’nun “klasik” devrinde mimarbaşı olarak yaklaşık yarım asırlık görev dönemi boyunca (1539-1588), Sinan’ın tasarladığı yüzlerce bina ve kendine özgü mimarî üslûp, Tuna’dan Dicle’ye kadar uzanan muazzam bir imparatorluk coğrafyasında kalıcı izler bıraktı. Gelmiş geçmiş en ünlü Osmanlı mimarı olarak tanınan Sinan, İstanbul’un dünyaca meşhur şehir siluetinin yeniden yapılanmasına katkıda bulundu. Rönesans İtalya’sındaki gelişmelerle karşılaştırılagelen, ışık dolu, merkezî mekânlı kubbeli camileri mimarbaşının önde gelen eserleri olarak nam kazandı. »

   ARZU MİMARLIĞI
29 July 2019

Yazar: Roysi Ojalvo, Altınyıldız Artun
Yayınevi : İletişim Yayıncılık »

   Kentsel Tasarıma Giriş
17 July 2019

Kitap Açıklaması
• Kitap Adı: Kentsel Tasarıma Giriş »

   Mahremiyet ve Kamusallık
4 July 2019

Kitle İletişim Aracı Olarak Modern Mimari

 

Yazar: Beatriz Colomina

Yayınevi : Metis Yayıncılık »

   Bauhaus: 1919 – 1933
14 May 2019

Yayıncı: Janus; Facsimile. baskı (12 Haziran 2017)

Eva Forgacs (Eser Sahibi)

»

Yazar: Sibel Bozdoğan
Çevirmen: Tuncay Birkan
Yayınevi : Metis Yayıncılık »

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...28 29 30 Sonraki

Editör: Jon Astbury     Mimari uygulama Smart Design Studio ve Jacobs, Avustralya’daki Sidney Operasyon Merkezi’ni oluşturmak için “kahramanlık ölçeğinde” kırmızı tuğlalı kemerler kullandılar.   Nicknamed Red Roc, Smart Tasarım Stüdyosu ve Jacobs, merkezdeki tarihi tren istasyonlarına başvurdu ve Sydney’in demiryolu ağını işletmek ve izlemek için tüm sistemler tek bir çatı altında toplandı.
ARŞİV